A csoportkört sem élte túl a hazai rendezésű Európa-bajnokságon a magyar U17-es válogatott

2023. május 23. 22:18

Döntetlen is elég lett volna, ehelyett sima vereség lett a vége az írek ellen.

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott házigazdaként 4-2-re kikapott Írországtól az Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, kedden Felcsúton, így nem jutott a negyeddöntőbe.

Pedig jól indult a hazai rendezésű torna: a mieink megverték Walest 3-0-ra, azonban rögtön a következő meccsen 5-3-as vereséget szenvedtek Lengyelországtól.

Mivel az írek is három góllal verték Walest, de többel kaptak ki Lengyelországtól, ezért az utolsó fordulóban egy döntetlen is elég lett volna a magyar csapatnak a második hely megszerzéséhez, és ezzel a továbbjutáshoz a jobb gólkülönbség miatt.

Azonban ettől már az ötödik percben messze került a válogatott, amikor az írek megszerezték a vezetést. Az első félóra után már 3-1 állt az eredményjelzőn, és ezen a második félidőben sem sikerült változtatni: a vége 4-2-es vereség és kiesés lett.

Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás